Kronika

14
Paź
2022
Ślubowanie i pasowanie na ucznia oraz koncert absolwentów w Roku Jubileuszowym Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej

W Święto Edukacji Narodowej 14 października 2022 r. odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów szkoły oraz koncert jej absolwentów. 
Na wstępie Dyrektor Szkoły Bogusław Ciapa pogratulował uczniom pierwszego sukcesu jakim jest  pozytywne zdanie badania przydatności do szkoły muzycznej oraz rodzicom decyzji i wyboru stawiającego na rozwój i naukę w szkole muzycznej. Następnie przywitał gości którzy przyjęli zaproszenie na tą uroczystość.

Po krótkim wystąpieniu Dyrektora pierwszoklasiści zaprezentowali się na scenie w pięknie wykonanej piosence pt. „Do-re-mi”      z musicalu zatytułowanym „ Dźwięki muzyki”,a następnie złożyli ślubowanie tym samym wchodząc do grona młodziutkich artystów muzyków. Uroczystego pasowania uczniów „Szczęśliwym smyczkiem” dokonał osobiście Pan Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej dr hab. inż. Augustyn Ormanty.

Wdrugiej części uroczystości wystąpili absolwenci, którzy już teraz utytułowani rozpoczynali swoją edukację i przygodę z muzyką w Szkole Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Zuzanna Zajda – saksofon,  Jakub Pawlikowski – fortepian, Zuzanna Pocztowska– wiolonczela, Kamila Łabędź– gitara, Weronika Klimowska – flet i Agata Serwin – wokal.
Wspaniałe wykonania absolwentów zostały nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami oraz podziękowaniami Dyrektora Szkoły i upominkami od Rady Rodziców i Referatu Promocji Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.
Po zakończeniu koncertu przy poczęstunku przygotowanym przez Radę Rodziców odbyło się spotkanie zaproszonych gości, nauczycieli i wykonawców koncertu.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości oraz zaproszonym gościom Dyrektor Szkoły Bogusław Ciapa składa serdeczne podziękowania.


03
Paź
2022
Komunikat

Komunikat w sprawie wypożyczanych instrumentów szkolnych

Zwracamy się prośbą o uregulowanie stanu posiadania instrumentów muzycznych wypożyczanych w naszej szkole poprzez zawarcie umowy najmu instrumentu na obecny rok szkolny oraz dokonaniu opłaty za wynajem. Najem podlega przepisom Kodeksu Postępowania Cywilnego opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.

W październiku nauczyciele przedmiotu głównego dokonają kontroli i sprawdzą stan wypożyczanych instrumentów oraz to czy dopełnione są warunki użytkowania instrumentu zgodnie z regulaminem wypożyczania instrumentów muzycznych.

 

W przypadku bezumownego korzystania z instrumentu (najmu) prosimy rodziców o dokonanie bezzwłocznego uregulowania stanu posiadania instrumentu szkolnego lub jego zwrotu do 20 października 2022 roku.