Kronika

13
Paź
2020
Warsztaty ze stroicielem - 16.10.2020 r.

Już w najbliższy piątek - 16.10.2020r., odbędą się warsztaty z budowy i podstaw strojenia dla uczniow klas fortepianu naszej szkoły.

Zachęcamy do wzięcia udziału!

 

 


13
Paź
2020
Ze szkolnej kroniki.....

Ślubowanie uczniów klas pierwszych 13.10.2020 r.

Pierwszoklasiści ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 13 października 2020 r. zostali  pełnoprawnymi uczniami. W Sali widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów.

Uroczystość poprowadził Pan Dyrektor Bogusław Ciapa. Na początku uroczystości wspólnie odśpiewano Polski Hymn Narodowy. Następnie wystąpili pierwszoklasiści przygotowani przez nauczycieli teorii: Panią Elwirę Dąbrowską oraz Panią Justynę Woszczak zaśpiewali piosenkę. Kolejnym punktem uroczystości było złożenie przez uczniów ślubowania po którym Pan Dyrektor Bogusław Ciapa dokonał symbolicznego pasowania uczniów wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej" i dotykając smyczkiem prawego ramienia każdego pierwszoklasisty. Po zakończeniu ceremonii uczennica z Samorządu Uczniowskiego rozdała wszystkim uczniom upominki ufundowane i przygotowane przez Radę Rodziców. Ślubowanie uświetnił występ młodszej grupy szkolnego chóru, który po zaledwie miesiącu przygotowań wyśpiewał aranżacje utworu „Zacznij od Bacha” Zbigniewa Wodeckiego.

Uroczystość zakończył Dyrektor Szkoły życząc pierwszoklasistom zdrowia i sukcesów w szkole i codziennym życiu, w tych niełatwych czasach.

 


12
Paź
2020
14 pażdziernika - Święto Edukacji Narodowej


09
Paź
2020
Ślubowanie klas pierwszych - 13.10.2020 r.

KOMUNIKAT

W dniu 13 października grupa młodsza chóru (klasy IV C6 i II C4)

rozpoczyna zajęcia o godz. 14.30. W trakcie zajęć uczniowie uczestniczyć będą w uroczystym ślubowaniu klas I i pasowaniu na ucznia szkoły muzycznej.

Uczniowie przychodzą na zajęcia w stroju galowym (tj. biała góra i czarny dół)

oraz z wyuczonym na pamięć tekstem piosenki „Gdy musisz grać, zacznij od Bacha”

Zajęcia kończą się o godz. 16:05  

 

ślubowanie