Kronika

23
Maj
2017
II miejsce Kamili Łabędź

W dniach 18-19 maja 2017 r. odbył się V Ogólnopolski Konkurs Gitary Klasycznej w Jabłonce. W młodszej grupie wiekowej zaprezentowało się niemal 50 uczestników. Uczennica Naszej szkoły - Kamila Łabędź z klasy Pana mgr Rafała Baranowicza zdobyła II miejsce :)

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)


04
Maj
2017
Koncert fletowy

19 kwietnia 2017 roku w Klasztorze oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się Koncert poświęcony śp. Panu Dyrektorowi Zbigniewowi Czarniakowi. Na Koncercie wystąpiły flecistki z Naszej Szkoły, Pani Adrianna Mętel - flecistka oraz Pan Adrian Nowak - harfista.

Inicjatywa Koncertu powstała w wyniku dużych postępów dziewczyn i chęci zaprezentowania tych umiejętności publiczności. Uczennice wykonały swoje popisowe utwory oraz zespoły kameralne. Przy fortepianie towarzyszła uczniom Pani Aleksandra Sadowska. Ogromną atrakcją był występ Pana Adriana Nowaka - harfisty, studiującego obecnie na Akademii Muzycznej w Krakowie oraz na Kunstuniversitat Graz w Austrii. Wspólnie z Panią Adrianną Mętel wykonali piękne utwory w duecie na flet i harfę. Zwieńczeniem Koncertu był występ chóru fletowego, który wykonał trudny, ale bardzo okazały utwór "Sleep" Erica Whitacre na 10 fletów.

Trzeba przyznać, że Koncert był naprawdę niesamowity. Każdy, kto przyszedł, usłyszał wszystko, co artyści chcieli przekazać. Nie trzeba było słów ani zapowiedzi. Muzyka tworzyła słowa, a barwa fletów czy harfy idealnie wkomponowały się w nastrój. Było magicznie i dostojnie.