Kronika

31
Sty
2017
"Młodzi Artyści na Zamku"

W dniach 20-22 stycznia 2017 roku odbył się I Ogólnopolski Konkurs "Młodzi Artyści na Zamku" w Suchej Beskidzkiej. W konkursie brały udział trzy osoby z klasy skrzypiec Pana mgr Błażeja Kociubana. W grupie najstarszej, I miejsce i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego otrzymała Agata Serwin, a III nagrodę - Wiktoria Spólnik. Wyróżnienie i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego w II grupie wiekowej wywalczył Franciszek Wolak.

Gratulujemy wielkiego sukcesu nauczycielowi, uczniom i rodzicom!

 

 

 


25
Sty
2017
Sukces naszych flecistek

17 stycznia 2017 roku w Ośrodku Kultury w Sułkowicach odbył się VII Przegląd Kolęd i Pastorałek. Jury, w składzie: Katarzyna Cygan, Władysław Grochot, Marek Michalak i ks. Maciej Medes oceniali występy ponad 300 młodych talentów. Kwintet fletowy z Naszej Szkoły: Oliwia Wołek, Magdalena Łabędź, Hanna Mielecka, Magdalena Madoń, Małgorzata Madoń otrzymał III nagrodę w kategorii "Szkoły ponadgimnazjalne i starsi".

Dziewczyny wykonały własną interpretację kolędy "Jezus Malusieńki" na 5 głosów w różnych wariantach wykonawczych. Rozpoczęcie kolędy delikatnym wejściem pierwszego głosu z towarzyszeniem dolnej podstawy harmonicznej zaciekawiło słuchaczy od samego początku. Kolejno dołączały następne głosy, tworząc niesamowicie piękną harmonię, wypełniając każdy element przestrzeni. Aż wreszcie, kulminacyjny moment ostatniej zwrotki ukazał brzmieniowe mozliwości dziewczyn. Donośne forte przerodziło się w cichy szept ostatniej frazy. Piękne to było wykonanie, tak barwne i zachwycające!

 

Gratulujemy i życzymy Kwintetowi Fletowemu dalszych sukcesów, a ich nauczycielka Pani Adrianna Mętel może być z nich bardzo dumna smile

 


25
Sty
2017
Wyróżnienie dla Wojciecha Wąsik

 

Podczas II Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego dla uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia, który odbył się w dniach 13-15 stycznia 2017r. w Trzcianie, wyróżnienie otrzymał Wojciech Wąsik z III c6 klasy fortepianu Pani mgr Eweliny Dereń-Rogóż.

Gratulujemy! smile

 


18
Sty
2017
Gratulacje Zuzia!

Ma dopiero 15 lat, a o jej sukcesach i wygranych konkursach moglibyśmy pisać bardzo długo... Zdobyła I miejsce, między innymi w: XXV Konfrontacji Instrumentów Dętych w Oławie, IX Konkursie Instrumentów Dętych Drewnianych i Blaszanych w Radomiu, Konfrontacji Młodych Saksofonistów w Centrum Kultury w Łososinie Dolnej, IX Regionalnych Przesłuchaniach uczniów Klas instrumentów Dętych Drewnianych i Blaszanych Szkół Muzycznych I stopnia Regionu Krakowskiego w Nowym Targu, X Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych "Jupiter 2016" oraz XII Międzynarodowym Festiwalu Saksofonowym w Przeworsku. Natomiast w zespole z Jakubem Pawlikowskim zdobyli II miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Instrumentalnych i Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia w Tymbarku. Teraz - dzięki swoim zasługom otrzymała nominację Kapituły Redakcji "Gazety Krakowskiej" do tytułu Osobowość Roku 2016 w kategorii "Kultura". Mowa tutaj o Zuzannie Zajda - uczennicy trzeciej klasy saksofonu Pana mgr Tomasza Skiby. smile

Na Zuzannę głosujemy wysyłając SMS pod numer 72355 o treści OKK.122

 

 


09
Sty
2017
Nie żyje Pan Dyrektor mgr Zbigniew Czarniak

 

 

Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 07 stycznia 2017r. zmarł Nasz Dyrektor, Pan mgr Zbigniew Czarniak. Współzałożyciel Naszej szkoły, doskonały nauczyciel i pedagog, wychowawca wielu utalentowanych, młodych muzyków.


04
Sty
2017
Koncert Kolęd i Pastorałek