Kronika

13
Gru
2016
Duży sukces uczennicy szkoły muzycznej z Kalwarii

Duży sukces uczennicy Szkoły Muzycznej z Kalwarii. Brawo Zuzia!

 

Zuzanna z kalwaryjskiej Szkoły Muzycznej nie miała sobie równych na konkursie saksofonowym w Przeworsku. Jury przyznało, że jej muzyka jest bardzo dojrzała, a umiejętność zgrania z akompaniamentem doskonała.

 

W Państwowej Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Przeworsku odbył się XII Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy. W jury konkursu zasiedli wybitni specjaliści, a wśród nich prof. Mieczysław Stachura (AM Wrocław), prof. Dariusz Samól (Wydział instrumentalny Akademii Sztuki w Szczecinie), prof. Frederico Alba (Conservatorio di Musica "F. Cilea" - Reggio Calabria – Włochy), Michał Knot (Duo Aliada, FIVE SAX, Vienna Saxophonic Orchestra) i Jarosław Sereda (ZSM w Krośnie i Uniwersytet Rzeszowski).

 Do udziału w Konkursie zgłosiło się ponad 120 uczestników zarówno ze szkół muzycznych I i II stopnia.


Zuzanna Zajda z klasy III Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej, z klasy saksofonu pana Tomasza Skiby, zajęła 1 miejsce w swojej grupie. Ponadto zdobyła nagrodę główną Konkursu- saksofon sopranowy renomowanej firmy Yanagisawa ufundowany przez firmę Jarmuła Music oraz firmę Yanagisawa. O wartości tego sukcesu może świadczyć też fakt, że szkoła muzyczna w Kalwarii istnieje od niewielu lat, a już odnotowuje wysokie osiągnięcia.


Przy fortepianie Zuzi towarzyszyła pani Tatsiana Yakubenia, która także zdobyła wyróżnienie za akompaniament.


" Sukces cieszy tym bardziej, iż o nagrodę główną walczyli wszyscy uczestnicy Konkursu zarówno z I stopnia jak i II stopnia – mówi nam Zbigniew Czarniak, dyrektor szkoły muzycznej w Kalwarii Zebrzydowskiej. "


Jury podkreślało znakomite przygotowanie Zuzi, dojrzałość warsztatową oraz wykonawczą, doskonałe zgranie z pianistą oraz charakter wykonanych utworów.

 

13 grudzień 2016, wadowice24.pl